Тикет на денот (недела, 04.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Класична фудбалска недела е пред нас. Се игра ширум Европа, а понудата е огромна и повеќе од одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Наполи – Верона – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Во Неапол денес патува екипата на Верона. Овде имаме дуел на две екипи кои се различни по квалитет. Наполи некако не може да се пофали со досегашниот учинок бидејќи е надвор од зоната за Европа, а имаат огромен заостаток зад топ позициите. Верона пак игра исто така лошо и најдобро го докажува фактот што имаат само една победа на последните пет натпревари. Наполи на овој дуел очекуваме да доминира и да победи без поголеми проблеми. Ние типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Лајпциг – Унион Берлин – 1 @ 1.40 во 22Bet

Лајпциг влезе во криза и тоа го докажуваат трите врзани порази во последните три натпревари. Сепак тоа не беа воопшто наивни противници, но како и да е, тоа придонесе за пад на табелата и во моментов се на 5-та позиција. Нивниот противник Унион Берлин е разочарување на сезоната. Тие се на чекор до црвената зона, а нивната примарна цел се претвори само во навремен опстанок и ништо повеќе. Овде очекуваме Лајпциг да стави крај на серијата порази и да победи без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Панатенаикос – Олимпијакос – ГГ @ 1.95 во 20Bet

Овде имаме дуел на две квалитетни екипи од грчката Супер лига. Панатенаикос веќе обезбеди пласман во плеј оф и со тоа ја исполнија својата примарна цел, а од лидерската позиција ги делат 3 бода. Олимпијакос пак има 41 бод и зад себе има три последователни победи, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Ние веруваме дека головите на овој натпревар нема да изостанат и типуваме ГГ со квота 1.95 во 20Bet.

Хановер – Ханза Росток – 1 @ 1.64 во Bet365

Хановер со победа во последниот натпревар со убедлива победа против Нинберг ја прекина серијата катастрофални резултати и сега се наоѓаат далеку од зоната која може да ги одведи во Бундеслигата. Нивниот противник Ханза е дел од црвената зона, а делува дека ќе се борат до самиот крај на сезоната за да обезбедат опстанок со оглед на големата конкуренција која е на долниот дел на табелата. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*