Премиерлига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 18-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големо дерби помеѓу Ливерпул и Арсенал.

Вест Хем – Манчестер Јунајтед – ГГ

Вест Хем игра добро оваа сезона и моментално се наоѓа на средина на табелата. Има само еден бод помалку од Манчестер Јунајтед, па овој меч е многу важен за двата тима. Јунајтед нема право на кикс бидејќи додатно ќе се оддалечи од Топ 4. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Фулам – Барнли – 1

Фулам се наоѓа на средина на табелата и игра според очекувањата оваа сезона. Особено добро игра на домашен терен, а од друга страна Барнли е на последното место на табелата и според сите параметри е најслаб тим во лигата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365.

Лутон – Њукасл – 2

Лутон е еден од најслабите тимови и се наоѓа во серија од три порази. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата, кој пак нема право на кикс и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во 22Bet

Нотингем Форест – Борнмут – ГГ

Нотингем Форест е во исклучително лоша форма и на последните пет меча запиша четири порази и освои само еден бод. Од друга страна Борнумт игра солидно оваа сезона и знае да изненади. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Тотенхем – Евертон – 1

Дуел на два тима кои играат над сите очекувања оваа сезона и се пријатно изненадување. На Евертон доколку не им беа одземени бодови сега ќе беше на горниот дел од табелата, од друга страна Тотенхем се бори за самиот врв оваа сезона. „Спарси“ според квалитетот и домашниот терен се фаворити и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Bet365.

Ливерпул – Арсенал – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за шампионската титула и во моментив се два најголеми кандидати за титулата. Поради тоа овој меч е од осклучително значење за двата тима и очекуваме голема борба. По традиција ираат натпревари со многу голови, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet

Вулверхемптон – Челзи – ГГ

„Волците“ одлично ја отворија сезоната, но во последно време има пад на формата и само една победа на последните пет меча. Челзи пак е најголемо разочарување оваа сезона и мора да почне да победува и да се искачува на табелата. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни, ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*