Тикет на денот (недела, 24.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес голем дел од светот го слави Бадник, а со тоа и понудата за обложување е намалена. Ние секако дека нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Вулверхемптон – Челзи – 2/2 @ 3.10 во Mozzart

Вулверхемптон е тим кој нема големи амбиции, поточно за нив е приоритет да остварат само навремен опстанок и ништо повеќе. Досега играат доста променливо, па се наоѓаат на вториот дел на табелата. Челзи потфрли и оваа сезона, па после 17 изиграни натпревари се наоѓаат на средината на табелата и со таков учинок не смее овој тим да биде задоволен. Како и да е, ние веруваме дека на овој натпревар ќе успеат да издвојат лесна победа, па типуваме 2/2 со квота 3.10 во Mozzart.

Мадервил – Ренџерс – 2/2 @ 1.95 во Bet365

Екипата на Мадервил е во криза, а тоа го докажуваат резултатите остварени во овие 18 изиграни кола и моменталната позиција на табелата, поточно претпоследното место. Ренџерс пак е на втората позиција и за титула очекуваме да се борат до самиот крај со нивниот најголем ривал, екипата на Селтик. За гостите ова е идеална прилика за да земат лесни три бода, а веруваме дека и ќе го остварат тоа. Ние типуваме 2/2 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*