Серија А 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ова празнично коло во Италија започна во петок со четири меча, а денес се играат преостанатите натпревари, а колото завршува со големото дерби помеѓу Рома и Наполи.

Фросиноне – Јувентус – 2

Јувентус минатото коло одигра реми, па нема право на уште еден кикс бидејќи додатно ќе се оддалечи од лидерот. Тимот на Алегри е пред императив победа, но Фросиноне игра над очекувањата оваа сезона и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во  Mozzart.

Болоња – Аталанта – 3+

Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона и моментално се наоѓа на 4-то место на табелата, па сигурно ќе се бори за излез во Европа. Пред неколку дена го елиминираа Интер во Купот, а на домашен терен се неприкосновени. Аталанта доаѓа да се надигрува, но тешко се освојуваат бодови на овој стадион. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во  Bet365.

Торино – Удинезе – ГГ

Торино во последно време заигра добро и моментално се наоѓа на средината на табелата. На последните пет меча „биковите“ имаат само еден пораз, а нивни главен адут е домашниот терен. Удинезе игра лошо и го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Лече – 1-1

Интер игра фантастична сезона и е лидер на табелата притоа се наоѓа во одлична форма и има серија на победи. Пред три дена беше елиминиран во Купот од Болоња, па сега Инзаги сигурно нема да дозволи ново изненадување. Лече игра солидно оваа сезона, но ќе му биде потребно „чудо“ да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во Мозарт.

Верона – Каљари – 1X

Дуел на два тима кои ќе се борат за опстанок оваа сезона. Двата тима се наоѓаат во долниот дел од табелата и главно освојуваат бодови само на домашен терен. Поради тоа мала предност даваме на Верона и нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.45 во  Bet365.

Рома – Наполи – ГГ

Дерби на колото и дуел кој може да биде клучен за двата тима. Рома има шанса со победа да го мине Наполи на табелата и ќе се обиде да ја искористи лошата форма на противникот. Наполи сака да избегне нов праз бидејќи тимот може да западне во летаргија. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*