Премиер лига 27-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 26-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари, иако нема големо дерби овој викенд.

Борнмут – Ливерпул – 2

Борнмут е на последното место на табелата, но секако дека има шанси да избори опстанок бидејќи не заостанува многу од другите тимови. Поради тоа овој тим ќе се бори за секој бод, а тоа го покажа минатото коло против Арсенал. Од друга страна Ливерпул се бори за пласман во Топ 4 и нема право на кикс. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во Mozzart.

Евертон – Брентфорд – ГГ

Евертон се бори за опстанок и се наоѓа на 18-то место на табелата, но мора што побрзо да ги поправи резултатите, бидејќи во последните пет кола запиша дури три порази. Од друга стана Брентфорд е во одлична форма и нема пораз долго време. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Лидс – Брајтон – 3+

Брајтон е најпријатното изненадување оваа сезона во Премиер лигата и се наоѓа на 8-то место, па дојде во позиција да се бори за излез во Европа. Тимот се наоѓа во одлична форма, но од друга страна Лидс се бори за опстанок, а домашниот терен сигурно ќе биде голема предност. Веруваме дека ќе биде ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Лестер – Челзи – ГГ

Ова е еден од поинтересните дуели во ова коло. Челзи се наоѓа на 10-то место на табелата и е големо разочарување, па тешко дека ќе избори пласман во Топ 4, но едноставно нема право на кикс. Лестер пак е во многу лоша форма и е загрозен од испаѓање, па сигурно ќе се бори за бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Тотенхем – Нотингем Форест – 1

Тотенхем не ги исполни во целост очекувањата оваа сезона, моментално е во серија на лоши резултати и испадна од Лигата на шампиони. Меѓутоа, се уште се бори за 4-то место, па нема право на кикс, а сега има противник по мерка. Тимот на Конте едноставно мора да победи на овој меч, а Форест игра лошо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Кристал Палас – Манчестер Сити – 2

Манчестер Сити заостанува цели 5 бода зад лидерот Арсенал, но трката за титулата ќе биде жесока до крајот на сезоната. „Граѓаните“ немаат право на кикс и се пред императив победа, а Кристал Палас е во лоша форма и нема големи шанси за бодови на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во 22Bet.

Фулам – Арсенал – ГГ

Фулам е најпријатното изненадување оваа сезона и неочекувано се бори за Европа, а особено добро игра на домашен терен. Арсенал е лидер но ова за „топџиите“ е исклучително тешко гостување. Доколку успеат да ги освојат трите бода овде ќе бидат многу поблиску до титулата. Очекуваме голема борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Саутемптон – 1

После дебаклот кој го доживеа на „Енфилд“, Јунајтед запиша голема победа во Лига Европа, а сега има противник по мерка да се врати на победите и во лигата. Саутемптон се бори за опстанок, но е во лоша форма и ќе биде „чудо“ ако освои бодови на Олд Трафорд. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во Bet365.

Вест Хем – Астон Вила – 1

Дуел на два тима кои многу инвестираа на трансфер пазарот, но играат лоша сезона. Особено Вест Хем кој се бори за опстанок и нема право на кикс, па мора да освојува бодови на домашен терен. Астон Вила е на средна од табелата и ќе игра порастеретено. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во 22Bet.

Њукасл – Вулверхемптон – 1

Њукасл одлично ја отвори сезоната и долго време беше во Топ 4, но во последно време има голем пад на формата. На последните пет меча нема победа, па падна на 6-то место на табелата. Поради тоа ова за нив е клучен натпрвар и ќе дадат се за да ги освојат трите бода. Волците се борат за опстанок и во последно време играат се подобро. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*