Серија А 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 26-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно дерби помеѓу Аталанта и Наполи.

Специја – Интер – 2

Специја добро ја започна сезоната, но потоа следуваше пад на формата после мундијалската пауза, па моментално се наоѓа на 17-то место на табелата. Има само 3 бода повеќе од зоната за испаѓање, па сигурно до крајот на сезоната ја чека голема борба. Од друга страна Интер се бори за пласман во Топ 4 и нема право на кикс. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Емполи – Удинезе – ГГ

Дуел на два тима кои се далеку од зоната за испаѓање, па се чини дека лесно ќе изборат опастанок. Меѓутоа, двата тима не се во добра форма во последно време. Емполи во овој дуел влегува после два порази, па мора да освои бодови, а Удинезе нема победа веќе подолго време. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Наполи – Аталанта – 1

Наполи минатото коло доживеа пораз од Лацио, но тимот може тоа да си го дозволи бидејќи има 15 бода предност. Поради тоа Наполи ќе сака веднаш да се врати на победите, особено поради фактот што има солидна предност пред дуелот во ЛШ и не мора да се одмараат најдобрите играчи. Аталанта во последно време има пад на формата и тешко дека ќе дојде до бодови во Неапол. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Болоња – Лацио – ГГ

Ова е еден од најнепредвидливите дуели ова коло. Двата тима играат топло-ладно и се во добра форма. Болоња влегива во дуелот после пораз од Торино, но дома игра одлично. Лацио пак доаѓа после победата над Наполи и има голема самодоверба. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Лече – Торино – 3+

Лече играше одлично, но во последните два меча запиша два порази, па сигурно има пад на формата. Меѓутоа, на домашен терен игра одлично и сигурно ќе сака да ја прекине црната серија. Торино е непредвидлив, но е благ фаворит на овој дуел поради формата и квалитетот. Ветуваме дека ќе биде меч со голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Кремонезе – Фиорентина – 2

Кремонезе пред две недели приреди големо изненадување и ја победи Рома, но потоа повторно се врати на поразите. Од друга страна Фиорентина е во извонредна форма, го победи шампионот, па е голем фаворит на овој меч и не би требало да има проблем да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во 22Bet.

Верона – Монца – 1

Верона ја чека грчевита борба за опстанок и ова може да биде клучен дуел за нив. Со победа значително ќе ги зголеми шансите за опстанок и може да излезе од опасната зона. Монца пак не е во опасност за испаѓање, игра растеретено, а во последно време има пад на формата. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.50 во Mozzart.

Рома – Сасуоло – 3+

Рома е во одлична форма и минатото коло го победи Јувентус, па се врати во Топ 4, но нема право на кикс бидејќи конкурецијата е огромна. На домашен терен игра фантастично и ретко кој освојува бодови на Олимпико. Но Сасуоло е во добра форма, па очекуваме ефикасен меч Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Bet365.

Јувентус – Сампдорија – 1-1

Јувентус минатото коло ја прекина одличната серија и беше поразен од Рома, па сега има шанса повторно да се врати на победите. Сампдорија е во лоша форма, тешко дека ќе избори опастанок и нема на што да се надева на овој меч. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.90 во 22Bet.

Милан – Салернитана – 1-1

Милан влезе во одлична форма, но минатото коло доживеа незгоден пораз од Фиорентина. Меѓутоа, после се палсираше во четвртфинале во ЛШ, па расположението и самодовербата е голема. „Росонерите“ немаат право на кикс бидејќи конкуренцијата за Топ 4 е голема. Поради тоа нашиот предлог е 1-1 со квота 2.00 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*