Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на „менито“ за кладење ги имаме натпреварите од 24-то коло во германската Бундеслига. Таму борбата за врвот и борбата за опстанок е голема, а очекуваме така да биде до самиот крај.

Келн – Бохум – 1

Првиот натпревар од новото коло ќе се игра во Келн каде што ќе допатува тимот на Бохум. Домаќините се на 12-то место и не можат да се пофалат со добра форма со оглед на фактот што имаат само една победа во последните пет натпревари. Бохум пак се наоѓа на дното на табелата и се во серија од четири последователни порази, а тешко и дека на овој натпревар ќе стават крај на таа серија. Ние типуваме 1 со квота 1.69 во Mozzart.

Баерн Минхен – Аугсбург – 1/1 @ 1.44

Тимот на Баварците има огромна конкуренција за титулата оваа сезона. Имаат ист број бодови како и Дортмунд, а веднаш зад нив е и тимот на Унион Берлин кој има пет бода помалку, па до крајот предвидуваме голема борба за пехарот. Аугсбург е без поголеми амбиции и за нив единствената цел е само да обезбедат навремен опстанок. Баерн има очајна потреба од бодови и очекуваме да доминира на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 1.44 во Bet365.

Ајнтрахт Франкфурт – Штутгарт – ГГ

Ајнтрахт Франкфурт благодарение на добрите игри од почетокот на сезоната се уште се наоѓаат на позиција која води во Европа, а искрено во последно време направија многу киксови и изгубија доста бодови. Штутгарт има само една победа на последните пет дуели, а останатите им се запишани како пораз. Ние овде очекуваме ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Херта – Мајнц – 3+

Херта зеде шест бода во последните пет натпревари и благодарение на тоа се тргнаа од опасната зона, но далеку од тоа дека се на сигурно, па до крајот ќе мора уште малку да се помачат. Мајнц влезе во фантастична серија и запиша четири победи на последните четири дуели, па овој натпревар го дочекуваат со одлично расположение. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.95 во 20Bet.

Лајпциг – Менхенгладбах – ГГ

Лајпциг направи неколку тотално неочекувани киксови и поради тоа се оддалечија од лидерското место, а исто така и пласманот за ЛШ на тој начин го доведоа во прашање. Овој пат за противник го имаат тимот на Менхенгладбах кој е во катастрофална форма и има само една победа на последните пет дуели. Како и да е, мотивот на овој натпревар е голем, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.73 во Mozzart.

Шалке – Дортмунд – 2

Тимот од Гелзенкирхен конечно врза добра серија резултати. После реми серијата следуваше победничка низа од два последователни триумфи кои ги запишаа на последните два натпревари против Штутгарт и Бохум, но се уште се дел од црвената зона. Дортмунд е во трка за титулата во Бундеслига, но тоа воопшто не е лесна мисија. Сепак ние сметаме дека Борусија нема да се откаже и дека ќе ги земе трите бода на овој дуел. Типуваме 2 со квота 1.60 во Bet365.

Фрајбург – Хофенхајм – ГГ

Фрајбург се држат одлично засега и имаат позиција на горниот дел од табелата, поточно се во игра за пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Во последните четири натпревари запишаа две победи и  две реми, па може да кажеме дека со одлично расположение го дочекуваат овој натпревар. Хофенхајм од друга страна влезе во криза, а најдоабр показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што запишаа исто толку и порази. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Вердер – Леверкузен – 3+

Вердер е на средината на табелата, а со моменталниот пласман може да кажеме дека се задоволните фановите бидјеќи нивната една и единствена цел е скоро исполнета, а тоа е да обезбедат навремен опстанок. Леверкузен и понатаму игра доста непредвидливо, но благодарение на киксовите заостанаа во борбата за пласман во ЛШ. Ние овде предлагаме 3+ со квота 1.62 во 20Bet.

Волфсбург – Унион Берлин – ГГ

Волфсбург продолжува со системот „топло – ладно“. Тие често знаат да изиграат фантастично, но и често не знаат да се пронајдат на теренот, па 8-та позиција сметаме дека им е комплетно заслужена. Унион Берлин од друга страна не усепа да го издрже притисокот и после три кикса се оддалечи од првото место. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*