Бундеслига 23-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува новото коло во Германија, а премиерниот натпревар ќе биде помеѓу Дортмунд и Лајпциг. Како што изминува времето, во Германија станува се поинтересно, па се надеваме на ваква неизвесност до самиот крај.

Дортмунд – Лајпциг – ГГ

Премиерниот натпревар ни е помеѓу две екипи кои се во солидна форма во последно време. Дортмунд е на делба на првата позиција заедно со Баерн Минхен, а во последните пет дуели запишаа исто толку и победи. Лајпциг од друга страна направи два неочекувани киксови пред две кола, но потоа запиша две победи и се оправда за тие киксови. Овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.50.

Аугбусрг – Вердер – 3+

Домаќините играат доста променливо, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпреври каде што овој тим запиша три порази и две победи. Вердер од друга страна ја прекина серијата од два порази и успеа да запише триумф во последното коло против Бохум. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.81 во Bet365.

Менхенгладбах – Фрајбург – ГГ

Менхенгладбах некако заостана во борбата за пласман во Европа. Засега се на средината на табелата и освен навремен опстанок тешко дека ќе можат да изборат нешто. Фрајбург од друга страна е во добра форма и имаат само еден пораз на последните четири дуели. Ние типуваме ГГ со квота 1.61 во 22Bet.

Бохум – Шалке – 0-2  гола

Бохум е на претпоследната позиција и има ист број бодови заедно со тимовите на Хофенхајм и Штутгарт, па борбата за опстанок дефинитивно ќе биде огромна. Шалке од друга страна е на дното на табелата и нив само чудо би ги спасило оваа година да останат во друштво со најдобрите. Очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.93 во 20Bet.

Мајнц – Хофенхајм – 1

Mајнц е во супер форма, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири победи и еден пораз, но се уште заостанува во борбат за пласман во Европа. Хофенхајм од друга странa се бори за опстанок во Бундеслигата и веруваме дека тоа за нив ќе биде тешка мисија бидејќи се во катстрофална форма. Очекуваме домаќините да ја искористат лошата позиција на Хофенхајм и типуваме 1 со квота 1.96 во Mozzart.

Унион Берлин – Келн – 1

Унион Берлин направи 2 последователни киксови. Еднаш ремизираа против преслабиот Шалке, а потоа беа поразени од директниот конкурент за титула, Баерн Минхен, па сега се наоѓаат на третото место. Келн пак во последните пет дуели има само една победа, а се останато им е реми и пораз. Очекуваме Унион Берлин да се оправда за грешките од пред неколку кола и да победи. Типуваме 1 со квота 1.91 во Bet365.

Штутгарт – Баерн Минхен – 2

Швабите се на делба на позиција која е дел од црвената зона. Во моментов се во многу лоша форма и на последните пет дуели имаат само една победа што е навистина премалку за тим кој сака навремен опстанок. Овој пат имаат доста тешка задача бидејќи на гости им доаѓа Баерн Минхен кој е главен фаворит за титула и цврсто „гази“ кон таа цел. Ние овде предлагаме да изиграте 2 со квота 1.40 во 22Bet.

Леверкузен – Херта – ГГ

Во првиот неделен термин во Бундеслигата ќе се сретнат екипите на Леверкузен и Херта. Леверкузен не може да се пофали со добри резултати, но добро е тоа што во моментов барем опстанокот не им е кој знае колку загрозен. Херта оствари две победи во последните три кола и со тоа успеа да се тргне од црвената зона. Веруваме дека овде ќе погледнеме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.75 во 20Bet.

Волфсбург – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

За крај на колото имаме дуел во градот на автомобилите. Волфсбург после лошата форма која траеше неколку кола запиша победа во последниот натпревар против Келн, но тоа не беше доволно за да стигнат на позиција која води во Европа. Ајнтрахт игра променливо во последно време и ако продолжат со ова темпо можат да ја загрозат моменталната позиција. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да типуваме ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*