Премиер Лига 17-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е традиционалното новогодишно коло во Премиер лигата и не очекуваат возбудливи натпревари.

Вест Хем – Брентфорд  – 1

Вест Хем е најголемо разочарување оваа сезона во Премиер лигата. После големите засилувања кои пристигнаа во тимот ова лето од „чеканите“ се очекуваше многу повеќе, а тие моментално се наоѓаат на 16-то место со само еден бод повеќе од зоната за испаѓање. Притоа, тимот е во лоша серија од четири порази по ред, па сигурно ќе сака да ја прекине. Сега на гости им доаѓа Брентфорд, кој игра одлично и е во добра форма, но „чеканите“ немаат право на кикс. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Ливерпул – Лестер – 3+

Ливерпул многу лошо ја отвори оваа сезона, веќе заостанува премногу од врвот и се откажа од битката за титулата. Поради тоа сега примарна цел ќе му биде пласман во Топ 4, а моментално се наоѓа на 6-то место. Минатото коло „црвените“ покажаа дека добро им дошла мундијалската пауза и одигра одлично, па сега сигурно ќе сака со победа да ја заврши годината. Лестер се наоѓа на 13-то место, игра нестабилно оваа сезона и тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед – ГГ

Манчестер Јунајтед се наоѓа на 5-то место на табелата и целта на „црвените ѓаволи“ е пласман во Топ 4 и враќање во Лигата на шампиони. Минатото коло запишаа лесна победа и покажаа дека се во добра форма, меѓутоа конкуренцијата е огромна и немаат право на кикс. Волците се во зоната за испаѓање и играат под сите очекувања, па мораат што побрзо да почнат да собирата бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Борнмут – Кристал Палас – ГГ

Дуел на два тима од средината на табелата каде се очекува голема борба за бодовид. Борнмут е во предност поради домашниот терен, но Кристал Палас е непредвидлив оваа сезона. Поради тоа очекуваме неизвесен меч со голови  на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Фулам – Саутемптон – 1

Фулам игра одлично оваа сезона и се наоѓа на 9-то место на табелата, па навивачите можат да бидат задоволни. Минатото коло запиша висока победа на гости, па самодовербата е на високо ниво. Од друга страна Саутемптон е закован на дното и тешко дека ќе избори опастанок бидејќи е во серија на порази. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Bet365.

Манчестер Сити – Евертон – 4+

Манчестер Сити и оваа сезона е главен кандидат за титулата, но моментално заостанува пет бода зад Арсенал, па нема право на кикс. „Граѓаните“ играат одлично, го имаат најдобриот напад во лигата, па победата не би требало да биде доведена во прашање. Од друга страна Евертон е во серија од три порази и моментално се наоѓа на само еден бод од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е 4+ со квота 2.00 во 22Bet.

Њукасл – Лидс – 1

Њукасл е најпријатното изненадување и тимот во најдобра форма во лигата. „Чавките“ се наоѓаат во серија од 8 победи по ред и моментално се наоѓаат на третото место на табелата. Големите инвестиции вродија со плод, па сигурно тимот не сака да застане тука и целта е пласман во Топ 4. Од друга страна Лидс не е во лоша форма и тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Брајтон – Арсенал – ГГ

Арсенал оваа сезона на големо изненадување се наметна како еден од главните кандидати за титулата. Моментално се наоѓа на првото место на табелата, но ова ќе биде сериозен тест за тимот на Артета, кој сигурно сака со позитивен резултат да ја заврши годината. Брајтон игра одлично, моменатлно е во горниот дел на табелата и има три победи на последните четири меча. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Тотенхем – Астон Вила – 1

Првиот меч во новата година започнува во Лондон и Тотенем е фаворит во дуелот со Астон Вила. Избраниците на Конте немаат право на кикс после ремито минатото коло бидејќи можат да го загубат четвртото место. Астон Вила игра се подобро со новиот тренер, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Нотингем Форест – Челзи – 2

Колото го затвора тимот на Челзи кој му гостува на Нотингем Форест и сигурно ќе сака да ги освои трите бода. Впечатокот е дека мундијалската пауза дојде во вистинско време за „сините“ бидејќи стигнаа до лесна победа минатото коло. Форест е на претпоследното место на табелата и тешко дека ќе успее да остане во елитата оваа сезона. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*