Тикет на денот (сабота, 31.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес ни е последниот ден од годината, па се надеваме дека со добивка ќе ја завршиме старата 2022 година. Од понудените натпревари ние избравме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Виљареал – Валенсија – ГГ @ 1.75 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои играат доста променливо досега. Домаќините во 14 натпревари успеаа да соберат 21 бод, додека Валенсија собра 19. Виљареал во последните пет дуели има три порази и две победи, па не може да кажеме дека се во добра форма. Валенсија од друга страна со победа во последниот натпревар ја прекина лошата серија на резултати, поточно тие зедоа тешки три бода на домашен терен против Бетис. Овде ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Брајтон – Арсенал – 2&2+ @ 2.60 во Bet365

Брајтон засега се држат одлично во Премиер лигата. Тие заостануваат зад екипите кои се борат за Европа, но сепак рано е да им пресудиме со оглед на фактот дека до крајот има уште многу. Во последниот натпревар запишаа победа против Саутемптон и на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Од друга страна Арсенал оддамна не бил на лидерската позиција и немал толку голема предност после 15 изиграни натпревари. Топџиите се снајдоа одлично, а ако продолжат вака дефинитивно ќе се замешаат во борбата за титула. Ние предлагаме на овој натпревар да изиграте 2&2+ со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*