Премиер лига 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Последно коло во Премиер лигата пред паузата за Мундијалот и сите тимови ќе сакаат на добар начин да ја дочекаат паузата. Не очекуваат возбудливи натпревари, без ниту едно големо дерби ова коло.

Манчестер Сити – Брентфорд  1-1

Манчестер Сити е апсолутен фаворит на овој меч и нема право на кикс доколку сака што побрзо да се искачи на врвот. Брентфорд е на средина на табелата, но во последно време има сериозен пад на формата, па тешко дека ќе успее да дојде до бод на ова гостување. Очекуваме лесна победа на Сити за крај на годината и нашиот предлог е 1-1 со квота 1.55 во Mozzart.

Борнмут – Евертон ГГ

Дуел на два тима кои се на дното на табелата и блиску до зоната за испаѓање. Евертон и оваа сезона е едно од најголемите разочарувања бидејчи очекувањата за „карамелите“ беа многу повисоки, но имаа лош старт на сезоната. Што се однесува до Борнмут во последно време има ужасен пад на формата и влезе во серија од четири порази во низа. Очекуваме неизвесен дуел со голови  на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1,85 во Bet365.

Ливерпул – Саутемптон  1 & 3+

Ливерпул оваа сезона е големо разочарување во Премиер лигата и веќе отпадна од борбата за титулата, а сега го чека голема борба за пласман во Топ 4. Тимот на Клоп повеќе нема право на кикс и сигурно ќе сака со победа да ја заврши годината. Саутемптон е во зоната за испаѓање и тешко дека ќе може до позитивен резултат на „Енфилд“. Очекуваме победа на Ливерпул со многу голови, предлогот е 1 & 3+ со квота 1.75 во  20Bet.

Нотингем Форест – Кристал Палас ГГ

Нотингем Форест е на последното место на табелата, а тоа воопшто не се очекуваше за тим кој значително се засили во летниот преоден рок. Форест ќе мора да почне да освојува бодови, особено на домашен терен, но треба да се напомене дека само три бода заостанува од тимот над линијата за испаѓање. Кристал Палас се наоѓа на средина од табелата и резултатите се според очекувањата. Очекуваме голема борба и незвесен меч, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Тотенхем – Лидс 1

Тотенхем има мал пад на формата во последно време и запиша три порази на последните четири меча, па дојде до пад на табелата. Поради тоа тимот на Конте нема право на уште еден кикс и ќе сака со победа да ја дочека паузата пред Мундијалот. Лидс влегува во добра форма и запиша две победи во низа, но ова е тешко гостување за сите тимови во лигата. Очекуваме Тотенхем сепак да дојде до трите бода, иако нема да биде лесно. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.67 во Bet365.

Вест Хем – Лесттер – ГГ

Вест Хем во последно време игра катастрофално за што најдобро докажуваат резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим има само една победа, па воопшто не е случајно што се наоѓаат на втората половина од табелата. Лестер делува дека е во добра форма и има три победи на последните четири натпревари, но поради лошиот почеток и тие се на долните позиции. Како и да е, овде типуваме  ГГ со квота  1.75 во Mozzart.

Њукасл – Челзи – 3+

Ниту најголемите оптимисти не веруваа во тоа дека Њукасл ќе биде на третото место после 14 изиграни натпревари. Овој тим се покажа во вистинско светло во последниве неколку натпревари и запиша четири победи на четири изиграни дуели. Челзи никако да влезе во посакуваната форма, па после победата над Астон Вила, запишаа две реми и два порази во Премиер лига. Ефикасноста овде би требало да е присутна, па затоа типуваме 3+ со квота 1.98 во Bet365.

Вулверхемптон – Арсенал – 2

Овде имаме дуел на екипа од дното на табелата и екипа од лидерската позиција. Домаќините во моментов важат за фаворити за преселба во Чемпионшип и за да опстанат ќе морат повеќе да се потрудат со оглед на големата конкуренција. Гостите од друга страна после подолг период оваа година се во сериозна конкуренција за титулата во Англија. На овој очекуваме лесна победа за нив и типуваме 2 со квота 1.55 во 22Bet.

Брајтон – Астон Вила  – 0-2

Домаќините во овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Тие запишаа две победи на изминатите две кола во првенството, а едната беше многу важна бидејќи зедоа три бода на дуелот против Челзи каде што победија со резултат 4-1. Астон Вила од друга страна пред само неколку дена се сретна со Манчестер Јунајтед во рамките на ЕФЛ Купот и беа поразени со резултат 4-2. Овде не очекуваме кој знае колку ефикасен дуел, па затоа типуваме 0-2 гола со квота 1.97 во  20Bet.

Фулам – Манчестер Јунајтед – 2

Екипата на Фулам игра доста непредвидливо оваа година и  тие во изминатите 14 кола успеаа да соберат само 19 бода што е премалку за да се најдат на позициите кои водат во Европа следната сезона. Манчестер пак исто така игра променливо и никако не можат да влезат во добра серија резултати. Овде сметаме дека ќе ги земат трите бода, па затоа типуваме 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*