Серија А 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Со ова коло се спушта завесата во Серија А за оваа година, бидејќи следува паузата за Мундијалот. Сезоната ќе продолжи на почетокот на јануари или скоро после два месеци.

Емполи – Кремонезе 1

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и кои играат променливо од почетокот на сезоната. Емполи е во подобра позиција и е фаворит на овој меч. Моментално се наоаѓа на 14-то место и му доаѓа тим по мерка за да освои бодови. Кремонезе минатото коло направи подвиг и остана непоразен против шампионот, но тешко ќе може да остане непоразен на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.45 во Mozzart.

Наполи – Удинезе ГГ

Наполи игра феноменално од почетокот на сезоната и е на лидерската позиција со 8 бода повеќе од второпласираниот. Тимот на Спалети сигурно ќе сака добро да ја заврши годината, со победа пред своите навивачи. Удинезе одлично ја отвори сезоната, но има пад на формата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Сампдорија – Лече 1X

Сампдорија е најголемо разочарување оваа сезона и моментално се наоѓа на претпоследното место на табелата. Промената на тренерот не донесе подобри резултати, па тимот од Џенова едноставно нема право на кикс и мора да освои бодови во овој меч. Лаче е во подобра форма и во добро расположение влегува во овој меч, но веруваме дека домаќините нема да запишат уште еден пораз. Нашиот предлог е  двојна шанса 1X со квота 1.45 во 20Bet.

Болоња – Сасуоло 3+

Дуел на два тима кои имаат ист број бодови и играат променливо од стартот на сезоната. Поради тоа овој дуел е непредвидлив, но Сасуоло влегува во подобро расположение после ремито со Рома. Болоња минатото коло беше прегазена и понижена од Интер, па сигурно ќе сака веднаш да реагира. Очекуваме отворен меч со многу голови, нашиот предлог е 3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Аталанта – Интер X

Едно од големите дербија во ова коло и дуел на два тима кои се борат за највисок пласман. Аталанта во последно време има пад на формата, но игра одлично на домашен терен. Интер оваа сезона покажа дека игра многу лошо на големите натпревари, па сигурно ќе биде тешко да дојде до победа во Бергамо. Нашиот предлог е реми со квота 3.10 во Mozzart.

Рома – Торино 1

Рома во последните две кола освои само еден бод и падна на седмото место на табелата, па тимот на Мурињо нема право на кикс на овој меч. Рома сигурно ќе сака со победа пред своите навивачи да ја заврши годината, а Торино е тим кој игра слабо на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.95 во Bet365.

Монца – Салернитана 1

Монца после проманата на тренерот запиша три победи и почна да се искачува на табелата, но во последно време повторно има проблеми. Сега на гости им доаѓа тим кој исто така се бори за опстанок, но многу подобро ја отвори сезоната. Салернитана постигна неколку изненадувачки добри резултати сезонава, но има проблем на гостувањата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.10 на 22Bet.

Верона – Специја ГГ

Верона е најголемо разочарување оваа сезона и се наоѓа на последното место на табелата. Промената на тренерот не донесе промена на резултатите, но треба да се напомене дека тимот имаше тежок распоред во последно време. Ова е клучен дуел за Верона и едноставно мора да освои бодови, бидејќи има противник по мерка. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 20Bet.

Милан – Фиорентина 1

Милан на последните две гостувања загби пет бода и се оддалечи од лидерот Наполи, па повеќе нема право на кикс. Шампионот сигурно ќе сака да ја заврши годината со победа пред своите навивачи. Фиорентина иако во последните три меча запиша три победи, сепак според квалитетот и традицијата тешко дека ќе освои бодови на „Сан Сиро“. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Јувентус – Лацио 0-2 гола

Дерби на колото помеѓу два тима кои се во одлична форма. Јувентус е во серија на пет победи без примен гол и сигурно во одлично расположение влегува во овој дуел. Лацио пак се искачи на второто место на табела и има два бода повеќе од Јувентус. Ова е директен дуел на два тима кои имаат одлични одбрани, па очекуваме неизвесен дуел со малку голови.  Нашиот предлог е 0-2 гол со квота 1,77 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*