Тикет на денот (сабота, 12.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден одличен ден е пред нас, па се надеваме дека правилно ќе го искористиме и ќе бидеме добитни. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тотенхем – Лидс – 1/1 @ 2.30 во Mozzart

Тотенхем имаше одличен почеток во Премиер лигата, но во последно време потфрли. Најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет дуели каде што овој тим запиша три пораз и само две победи, а позитивно е тоа што се уште се на горниот дел на табелата. Лидс благодарение на двете врзани победи во последните два натпревари се оддалечија од црвената зона и сега се на средината на табелата, а имаат и еден заостанат натпревар. Овде ние предност даваме на домаќините и очекуваме да доминираат, па предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.30 во Mozzart.

ПСВ – АЗ Алкмар – ГГ3+ @ 1.80 во Bet365

Тимот на ПСВ Ејндховен е во друштво со најдобрите екипи од Холандија и мора да признаеме дека имаат одличен тек на сезоната, барем досега, за што покажуваат резултатите од овие 13 изиграни кола. Имено, овој тим запиша 10 победи и 3 порази, а се уште немаат изиграно реми во новата сезона. Не треба воопшто да се заборави податокот дека на овие дуели тие успеаа да постигнат дури 42 погодоци што е доказ за ефикасноста. Алкмар потфрли во последно и на последните четири дуели победи само еднаш, а три пати беа поразени, но добро е што се уште се наоѓаат на горните позиции. Како и да е, овде решивме ние да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*