Васоски ги прогнозира денешните дуели од групата Ф на ЕУРО 2020

Васоски

Стигнавме до последниот ден од првото коло на ЕУРО 2020, но токму во последната Група Ф ни го носи најголемото дерби досега на шампионатот, Германија – Франција. Оваа група ја анализира и прогнозира Александар Васоски кои досега имаше успешни прогнози. Да видиме што Васоски предлага за денешните дуели.

Група Ф: Унгарија – Португалија ( време: 15:00 ч.)

Групата Ф дефинитивно е најинтересната група на ова Европско Првенство. На овој натпревар дефинитивно ќе победи Португалија. Мислам дека на овој натпревар може да има и повеќе од три гола. Моја прогноза е дека Португалија ќе победи, дури би одиграл и 2-2 и 3+. Португалија јас ја вклучувам и во моите фаворити за освојување на ова Европско Првенство.

ТИП: Унгарија – Португалија – 2-2 и 3+ @ 3.85 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Ф: Франција – Германија ( време: 21:00 ч.)

Вториот натпревар од оваа група е можеби најинтересен во оваа група и воопшто во групната фаза или во првото коло. Според мене Франција е благ фаворит. Знаете јас играв долги години во Германија и знам дека не смее никогаш да се отпишуваат германците, меѓутоа мислам дека Франција е кандидат број еден за освојување на ЕУРО 2020 и би требало да извојува тесна победа на овој натпревар.

Тука веќе ќе има нијанси во прашање, бидејќи се работи за две светски сили со по неколку титули и на Европски и на Светски првенства, така да мислам дека во овој момент и според формата и според играчкиот кадар дека Франција ќе победи.

ТИП: Германија – Франција – 2 @ 2.65 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*