Васоски и Ќумбев типуваат на денешните дуели од ЕУРО 2020

Прогнозерски тим

Денес е денот Д за Македонија и за нашите надежи за прогрес во следната фаза на ЕУРО. Се играат два меча од групата Ц и еден дуел од Б групата, а за овие дуели своја анализа и предлози повтоно даваат Панче Ќумбев и Александар Васоски.

Ќумбев

Група Ц: Украина – Македонија ( време: 15:00 ч. )

Што да се каже по нашиот дебитантски натпревар на едно големо натпреварување. Момците изгинаа на терен,одиграа борбено и мотивирано. Но ни недостасува искуство. Со малку среќа многу лесно можеше да земеме бод на првиот натпревар но се надевам дека на овој ќе освоиме најмалку бод. Украина е сериозна репрезентација, тоа го покажа во првиот натпревар кога од 0:2 се врати на 2:2. За да не правам малер овде ќе типувам на голови а нормално очекувам победа на нашите момци. Верувам во Пандев и дружината и во нашата фаланга која е во Букурешт.

ТИП: Украина – Македонија – ГГ3+ @ 2.70 во 22Bet

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Ц: Холандија – Австрија ( време: 21:00 ч. )

Интересен ќе биде овој натпревар. Очекувам возбудлив и добар фудбал, затоа што двете репрезентации негуваат напаѓачки фудбал. Поради таа напаѓачка филозофија се надевам дека ќе има и голови.

ТИП: Холандија – Австрија – ГГ3+ @ 2.40 во 22Bet

Васоски

Група Б: Данска – Белгија ( време: 18:00 ч. )

На овој натпревар, мислам дека доколку се опоравени од шокот што го доживеаа данците, можат да дојдат до еден поволен резултат, што би значело да не изгубат. Значи пи типувал 1Х на Данска, затоа што тие ќе имаат мотив плус да играат за Ериксен. Меѓутоа шокот што го доживеаа за нив беше преголем за да можат да направат нешто повеќе., па треба да се биде претпазлив за овој натпревар.

ТИП: Данска – Белгија – 1Х @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*