Панче Ќумбев го анализара и прогнозира дуелот Украина – Македонија

Ќумбев

Денес е денот Д за Македонија и за нашите надежи за прогрес во следната фаза на ЕУРО 2020. Го играме вториот натпревар на шампионатот против селекцијата на Украина, во терминот од 15:00 часот по македонско време.

Поранешниот македонски репрезентативец, а сега претседател на Синдикат на фудбалери на Македонија, Панче Ќумбев даде свое видување за овој меч, кои Ќумбев ќе го следи од Букурешт.

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

-Што да се каже по нашиот дебитантски натпревар на едно големо натпреварување. Момците изгинаа на терен, одиграа борбено и мотивирано. Но се виде дека ни недостасува искуство. Со малку повеќе среќа многу лесно можеше да земеме бод на првиот натпревар против Австрија, но се надевам дека на овој против Украина ќе освоиме најмалку бод. Украина е сериозна репрезентација, а тоа го покажа во првиот натпревар кога од 0:2 се врати на 2:2 против фаворитот во групата, Холандија на нејзин терен.

За да не правам малер овде ќе типувам на голови, а нормално очекувам победа на нашите момци. Верувам во Пандев и дружината и во нашата фаланга која е во Букурешт.

ТИП: Украина – Македонија – ГГ3+ @ 2.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*