Васоски и Ќумбев со прогноза за денешните дуели на ЕУРО 2020

Ќумбев

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се последните два осминафинални натпревари. И ако вториот меч меѓу Шведска и Украина не привлекува големо внимание, тогаш оној прв меч од 18:00 часот меѓу старите непријатели Англија и Германија на Вембли во Лондон го привлекува целото внимание на фудбалската јавност. Повторно по еден меч анализираат и типуваат Александар Васоски и Панче Ќумбев.

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Панче Ќумбев го прогнозира натпреварот:

Англија – Германија ( време: 18:00 ч. )

Ова ќе биде одличен дуел, на две селекции кои се едни од најдобрите во Европа. По се мислам дека победникот од овој натпревар ќе оди до самиот крај, до финалето на ова Европско првенство. Предност им давам на Германците. Мислам дека се поквалитетни од Англија и ќе дојдат до победа во ова осминафинале кое дефинитивно е најатрактивно во оваа фаза на ЕУРО 2020.

ТИП: Англија – Германија – 2 @ 3.10 во Bet365

Васоски

Александар Васоски го прогнозира натпреварот:

Шведска – Украина ( време: 21:00 ч. )

Ова ќе биде еден интересен натпревар. Можеби е најнеатрактивен натпревар во осминафиналната фаза. Меѓутоа Шведска покажа дека со некоја чудна дефанзива може да победува и да напредува. Ја победи Полска на таков начин и не изгуби од Шпанија. Не верувам дека и Украина ќе нападне, мислам дека ќе играат претпазливо па не очекувам многу голови на овој натпревар. Сепак, мислам дека Шведска ќе помине во четвртфиналето.

ТИП: Шведска – Украина – 0-2 @ 1.61 во Bet365

Шведска – Украина – домаќинот оди понатаму @ 1.67 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*