Васоски и Ќумбев не очекуваат многу голови денес на ЕУРО 2020

Васоски

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се последните две четвртфинални пресметки, за кои повторно свои прогнози имаат Панче Ќумбев и Александар васоски – поранешните македонски репрезентативци. Двајцата, не очекуваат многу голови на денешните дуели.

Александар Васоски прогнозира за натпреварот:

Украина – Данска ( време: 18:00 ч. )

Данска по шокот во првото коло со Кристијан Ериксен целосно се опорави и мислам дека фати добар ритам. Почнаа да играат одличен фудбал. Им се падна противник кој по мене оже да се елиминира, а тоа е репрезентацијата на Чешка. Чесите се селекција која е од сите овие последни осум на ЕУРО, можеби најмалку квалитетна. Затоа очекувам победа на Данска, но очекувам и дека нема да има премногу голови на овој меч.

ТИП: Чешка – Данска – 2 @ 2.17 во Bet365

Чешка – Данска – 0-2 @ 1.63 во Bet365

Ќумбев

Панче Ќумбев прогнозира за натпреварот:

Украина – Англија ( време: 21:00 ч. )

Најголемото изненадување на ова ЕУРО е дефинитивно Украина. Никој не сметаше на нив, а еве ги помеѓу осумте најдобри во Европа. Англија е фаворит и за очекување е да го добие овој натпревар. Но Шевченко прави чуда со Украина и мислам дека нема лесно да се предадат и против силната Англија. Во секој случај не очекува интересен дуел. Очекувам цврст натпревар и малку голови.

ТИП: Украина – Англија – 0-2 @ 1.83 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*