ТИП НА ДЕНОТ: (15.06.2021,17:30) КТП – ОУЛУ

МАЛ БРОЈ ГОЛОВИ

Финска, Веикауслига, 15.06.2021: КТП – Оулу ТИП 0-2

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу КТП и Оулу од рамките на финската Веикаус лига. Двете екипи играат очајно оваа сезона и ги заземаат двете последни позиции на табелата. КТП оствари една победа и едно реми досега, но за жал Оулу се уште има 100% негативен учинок и досега има запишано шест последователни победи. Овде станува збор за дуел на две очајни екипи, па веруваме дека и головите нема да бидат толку присутни. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.64.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*