Лига на Нации: Денес се играат четири интересни дуели од Лигата А

Лига на Нации

Во лигата А од Лигата на Нации во вторник се играат четири натпревари. Сите дуели привлекуваат големо внимание, но дербито се игра во Севиља каде Шпанија е домаќин на Германија.

Шпанија важи за фаворит според букмејкерите, но мислам дека единствена предност за нив е домашниот терен. Тимот на Луис Енрике нСпоред тоа, на германците доволно ќе им биде и реми за задржување на лидерското место. Шпанија ќе нападне, а тоа ќе остави простор за брзите Гнабри и Сане па очекувам дека ќе паѓаат голови и ќе одиграм ГГ со коефициент 1.64 во 10Bet.

Во истата група но во Лузерн, Швајцарија ќе ја пречека Украина. Домаќнот од три ремија има три бода и е последен на табелата, а Украина има шест бода. Борбата ќе биде да се избегне последното место на табелата која една репрезентација ќе пресели во Лигата Б. Шевченко има сериозни проблеми веќе втор месец по ред и неможе да смета речиси на половина стандардни репрезентативци, но Украина повторно игра добро. Домаќинот се надева на прва победа во групата и одмазда за поразот во првото коло во украински Лвив со 2:1. Очекувам неизвесен меч, но сепак ќе одиграм 1 со коефициент 1.70 во 1хBet.

Франција е домаќин на Шведска во групата 3 во која е решено прашањето за првото место. Франција ќе биде прва и ќе игра во полуфиналето откако славеше над Португалија пред неколку дена со 0:1. Сега, овој меч со Шведска за нив нема големо значење и можно е Дешамп шанса да им даде на дел од фудбалерите кои не играа со Португалија. Шведска пак е последна на табелата но со ист број на бодови како и Хрватска над кого славеа пред неколку дена. Сакаат да останат во најсилната лига, но за тоа им се потребни бодови во Франција. Во секој случај домаќинот останува голем фаворит и ќе одиграм 1 со коефициент 1.59 во 10Bet.

Во истата група Хрватска е домаќин на Португалија. Роналдо е разочаран по поразот од Франција на домашен терен и нема да игра на фајнл-фор турнирот. Тие секако ќе завршат втори, но Хрватска со победа сигурно ќе остане во најсилната лига. Тежок е овој меч за типување. Хрватите имаат само една победа и четири порази и играат доста слабо за нивните стандарди, но Португалија можеби ќе нема преголема мотивација. Ќе одиграм ППХ со коефициент 2.10 во 1хBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*