Лига на Нации: Неколку предлози од денешната богара програма во Лигата на Нации

Лига на Нации

Денес на програмата се вкупно 20 натпревари од третото коло во Лигата на Нации. Има големи дерби натпревари, но повеќето се израмнети дуели кои се тешки за типување. Одвоив три меча кои ми привлекоа најголемо внимание од обложувачки аспект.

БиХ – Холандија – 2

Босна беше голем фаворит против Северна Ирска во полуфиналниот бараж од Лигата на Нации, играше дома, но загуби на пенали. Тоа беше големо разочарување за тимот, за сите во БиХ. Освен тоа играа 120 минути, а веќе денес играат со една од најсилните еврпски селекции. И Холандија играше пред неколку дена, но тие играа пријателски меч и се далеку посвежи. Загубија од Мексико на домашен терен, но сепак повторнувам во пријателски меч. Нивното внимание е насочено кон овој меч, каде со победа ќе ги задржат шансите за првото место во групата во која водат битка со Италија и Полска. Ќе одиграм 2 со коефициент 1.55 во 10Bet.

Северна Ирска – Австрија – 2

Она што важеше за БиХ, важи и за Северна Ирска но со тоа што ирците се радуваа на победа и пласман во финалето. Сега тие се во еуфорија, но се преморени по тие тешки 120 минути во Босна. Стартуваа лошо, со реми и пораз во ова издание од Лигата на Нации, а сега играат против Австрија која е фаворит за победа. Австрија одигра пријателски меч со Грција пред неколку дена и славеше со 2:1, но ротираа со составот и се целосно свежи за овој натпревар. Имаат поквалитетен тим во сите линии и ќе одиграм 2 со коефициент 1.70 во 10Bet.

Англија – Белгија – ГГ

Ова е еден од двете голиме дерби натпревари денес. Натпревар кој вистинските љубители на спортот никако не смеат да го пропуштат. Воедно ова е директна битка за првото место во групата. Англија стартуваше со победа над Исланд и реми со Данска, а Белгија со две победи над истите репрезентации. Формата и на двете селекции е импресивна и мислам дека на Вембли ќе се игра офанзивен фудбал. Одлични индивидуалци има во двете селекции и мали нијанси можат да го одлучат победникот. Ако морам да типувам на конечен тип ќе одиграм Х, но најсигурна варијанта ми е ГГ со коефициент 1.75 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*