Стартува Лига на Нации: Македонија фаворит во својата група според букмејкерите !

Лига на Нации

Конечно стартува долго очекуваното и ново натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации. За нас секако најинтересна е Лигата Д, односно групата 4 од оваа лига во која се наоѓа и Македонија.

Македонија беше носител и доби лесна група во која единствен конкурент ни е Ерменија.

Останатите две селекции во групата се Лихтенштајн и Гибралтар. Според очекувањата Македонија е фаворит, а и обложувалниците се сложуваат за тоа.,

Според 10Bet1.52 е коефициентот Македонија да заврши како прва во групата (за 10 вложени евра во оваа обложувалница би добиле 15 евра). Втор фаворит во групата секако е Ерменија со коефициент 2.30 во 10Bet. Реално помеѓу овие две репрезентации ќе се води битката за првото место, додека останатите две селекции немаат никакви шанси.

На Лихтенштајн му се дава коефициент 51.00 дека ќе заврши на првата позиција. За Гибралтар коефициентот е 81.00, што значи дека постои само теорија за овие две селекции да бидат на првата позиција.

Ова е прв пат Македонија да биде фаворит за прво место во едно натпреварување на УЕФА, но тоа е очекувано ако се знае дека се натпреваруваме во најслабата Лига Д.

Наш предлог:

Македонија да заврши прва во групата @ 1.52 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*