Тикет на денот (вторник, 17.09.2019)

тикет на денот

Денес започнува ЛШ, а со тоа не очекува и ден во кој ќе има многу интересни натпревари. На програмата се и натпревари од вонредното шесто коло од шпанската Сегунда, како и дуели од третата англиска лига.

Лион – Зенит – 1 @ 1.65 во 1xBet

Лион во домашното првенство не започна како што очекувавме, а најдобар показател за тоа е киксот во последното коло на гостувањето кај Амиен. Тоа беше трет натпревар по ред каде што Лион не победи. Овој пат во гости им доаѓа Зенит кој игра доста добро и во овој момент се наоѓа на врвот на табелата на руската лига. Сепак предност на овој натпревар даваме на Лион бидејќи игра нешто подобро на домашен терен. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во 1xBet.

Болтон – Оксфорд – 2 @ 1.65 во Bet365

Денес на програмата ги имаме и натпреварите од вонредното 9-то коло во англиската трета лига, а за вас овој пат го издвоивме дуелот Болтон – Оксфорд. Фудбалерите на Болтон имаат големи проблеми оваа сезона и слободно може да кажеме дека во наредната сезона ќе играат во четвртиот ранг од англискиот фудбал. Оксфорд игра доста непредвидливо, а во минатото коло прикажа фантастична партија каде што победи со 3-0 против Транмере. Поради тоа ви предлагаме 2-ка со квота 1.65 во Bet365.

Малага – Рајо Валекано – 1 @ 2.15 во William Hill

Покрај ЛШ и англиската ниска лига, на располагање ни се и натпреварите од шпанската Сегунда, а за вас овој пат го издвоивме натпреварот помеѓу Малага и Рајо Валекано. Од Малага очекувавме многу повеќе оваа сезона со оглед на тоа што имаат амбиции повторно да заиграат во Ла Лига. Рајо Валекано минатата сезона од Ла Лига се спресели во Сегунда, но сака експресен повраток во елитата. Ние сметаме дека конечно дојде времето за победа на домаќините, па ви предлагаме 1 со квота 2.15 во William Hill.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*