Дерби на денот: Дали „Гаучосите“ повторно ќе ја разочараат нацијата?

Вечер во 21:00 е закажан вториот ¼ финален натпревар од Копа Америка во кој силата ќе а мерат селекциите на Венецуела и Аргентина.

Венецуела: И ова е голем успех!

Кога се ќе се собере и одземе, сите фанови на Венецуела можат да бидат повеќе од задоволни од тоа како нивната селекција се покажа на Копа Америка. Имено, во ниту малку лесна конкуренција, Венецуела дојде до нокаут фазата, бидејќи беа во група со Бразил и Перу кои имаат доста квалитет во своите редови. Во првото коло изиграа доста тврд натпревар и ремизираа со Перу, па тој натпревар заврши без голови. Потоа повторно успеаа да извлечат бод и тоа од домаќинот и фаворитот за титула Бразил. ВО последното коло без поголеми проблеми славеа на дуелот против Боливија и тоа беше доволно за пласман во ¼ финалето на овој турнир.

Аргентина: На повидок е нов неуспех?

Сите се сеќавате на минатогодишното издание на Мундијалот во Русија кога Аргентинците едвај успеаа да стигнат до пласман во нокаут фазата, а секога и да останат без титула. На крајот со победа над Нигерија изборија пласман меѓу 16-те најдобри селекции на светот, но потоа веќе не ја поминаа првата препрека, а тоа беше Франција. Во овој турнир, Аргентина прво беше поразена од Колумбија, а во другото коло се прикажаа во едно бледо издание каде што ремизираа против Паргвај. Единствено што успеаа е да слават против Катар и да се пласираат во нокаут фазата.

Наш предлог:

Новиот неуспех на Аргентина би било шок за нацијата, па затоа ви предлагаме како прв предлог да пробате 2ка во William Hill со коефициент од 1.60. Похрабрите ги советувате да изиграат полувреме/крај 2/2 со коефициент од 2.46 во истата обложувалница.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*