Одличен коефициент: Традицијата на Ирците денес реши да не „почести“!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер лига се сретнуваат екипите на Корк и Дери Сити.

Корк се наоѓа на 7-та позиција бидејќи досега од 21 натпревар имаат собрано 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 9 порази.

Дери Сити е на 4-та позиција со вкупно 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 5 порази.

Интересно за меѓусебните дуели на овие два ривали е тоа што на последните четири натпревари гол постигнува само едниот тим, па ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме супер коефициент…

Наш предлог:

НГ @ 1.90 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*