Малери и махери на колото

малери и махери

Ниту овој понеделник нема да ги изоставиме малерите и махерите кои го одбележаа ова коло.

Малер 1

Овој играч нередил 9 натпревари со играта 1-3 гола во прво полувреме и 1-3 гола во второ полувреме. Штета што дуелот помеѓу Гиамареш и Порто заврши 0-0, па така не го усреќи братот со 13.374 денари.

Малер 2

Храбро изиграно, но повторно само еден малер. Дуелот помеѓу Сандхаузен и Бохум овој играч го типувал дека ќе заврши реми, но исходот беше во корист на домаќините.

Малер 3

Доста храбро изиграни 6 натпревари со најразлични типови и минимален влог. Сепак дуелот Унион Берлин – Келн го остави овој играч без 22.250 денари.

Махер 1

Нема можеби кој знае каква мајсторија, но доколку сте имале лош викенд, во недела навечер ова добро би дошло. За убаво да се трошат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*