ТИП НА ДЕНОТ: (26.01.2019,20:30) МИЛАН – НАПОЛИ

ГОЛОВИ ВО МИЛАНО

Италија, Серија А, 26.01.2019: Милан – Наполи  ТИП Г.Г

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме дерби натпреварот помеѓу Милан и Наполи од италијанската Серија А. Милан засилен со Пакета и Пјaтек го пречекува Наполи, двете екипи се со голем напаѓачки потенцијал. Пјaтек, Сусо и Пакета од една страна а Мертенс, Милик и Инсиње од другата гарантираат погодоци. Одбраната е послаб дел од тимот и кај двете екипи, екипите играат отврено па головите нема да изостанат. Во прилог оди и традицијата, на пет од последните шест натпревари помеѓу Милан и Наполи видовме барем по еден погодок на двете страни. Возбудувања ќе има се надеваме и погодоци. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.80.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ: 13/24

МИЛАН – НАПОЛИ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*