Неефикасен дуел во Египет: Традицијата наговестува мал број голови!

традиција

Денес од 13:30 во рамките на 19-то коло на египетската Премиер Лига во која Петроџет ќе го дочека Исмаили.

Петроџет моментално е на 18-то место на табелата со учинок од 2 победи, 9 реми и 7 порази, па сега имаат вкупно 15 бода.

Исмаили се наоѓа на 17-та позиција со 2 бода повеќе, бидејќи во досегашниот тек на сезоната имаат 4 победи, 5 реми и 6 порази.

Со оглед на тоа што овде иамме дуел на две исклучително лоши екипи, јасно е каков резултат може да очекуваме. Освен тоа во последните 8 меѓусебни дуели никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 ПОД @ 1.57 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*