Овие Алжирци традиционално играат без голови, но дали ќе продолжат и денес?

традиција

Во рамките на 18-то коло од алжирската Лига 1, денес од 17:45 ќе се сретнат екипите на Алжер и Белуиздад.

Алжер после 17 изиграни натпревари се наоѓа на третата позиција со вкупно 17 бода и притоа остварени 7 победи, 6 реми и 4 порази.

Белуиздад го зазема последното 16-то место на табелата и има учинок од 3 победи, 6 реми и 8 порази, односно 12 бода со оглед на тоа што федерацијата им одзеде 3 бода.

Секогаш кога се сретнуваат овие две екипи, натпреварите се мирни, односно границата од над 2.5 гола не е никогаш надмината.

Наш предлог:

Вкупно голови – ПОД 2.5 @ 1.65 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*