Малери и махери на колото

малери и махери

Изминатиот викенд имавме нешто послаба понуда поради зимските паузи на фудбалерите, па така и помалку изиграни тикет. Сепак ние собравме неколку и ви ги спаковавме во пакет наречен „малери и махери на колото“.

Малер 1

Веруваме дека не му било лесно на овој играч. Иако Бенфика имаше негатива од 0-2, сепак до полвуреме успеаа да ја неутрализираат и да извадат реми резултат, но за жал се е погоден освен опсегот на голови. Штета!

Малер 2

Дефинитивно мајсторски дабл. Штета што валенсија беше поразена на овој натпревар, па така играчот не успеа да си земе 10.500 мкд.

Махер 1

Уплатата не е толку битна колку што е битен типот. Имено, играчот изиграл дека на натпреварот Бенфика – Рио Авес, гостинот ќе постигне прв гол, а на крај домаќинот ќе победи, па си добил одличен коефициент. Со среќа колку и да се.

Махер 2

Чиста класика. Четири натпревари со знакот 1-2 голови прво полувреме и 1-2 голови второ полувреме. За убаво да се трошат.