ТИП НА ДЕНОТ: (07.01.2019,19:00) ТОНДЕЛА – СПОРТИНГ

СПОРТИНГ МОРА ДА ПОБЕДИ

Португалија, Прва Лига, 07.01.2019: Тондела – Спортинг ТИП 2

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тондела и Спортинг Лисабон од рамките на португалската елита. Тондела оваа година нема со што да се пофали, па веруваме дека немаат и големи очекувања од овој натпревар. Од друга страна Спортинг мора да победува доколку сака да остане во трка за титула. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ: 4/6

ТОНДЕЛА – СПОРТИНГ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*