Ефикасен натпревар во португалската втора лига!

традиција

Во рамките на 14-то коло од португалската втора лига, денес во 18:00 ќе се сретнат екипите на Фереира и Арука.

Фереира е на одличната прва позиција со исто бодови колку и второпласираниот Фамаликао, а досега имаат освено 30 бода, но имаат еден натпревар помалку.

Арука е на 16-то место, а практично тоа е место кое води едно ниво подолу. Тие досега имаат освоено 12 бода преку 3 победи, 3 реми и 4 порази.

Интересно за овој натпревар е тоа што во последните 10 меѓусебни дуели кога се сретнуваат овие екипи, во 9 од нив е виден типот гол-гол.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – ДА @ 2.38 во 1xBet (9 од последните 10)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*