ТИП НА ДЕНОТ: (27.12.2018,18:00) ЛОКЕРЕН – КЛУБ БРИЖ

тип на денот

ЛОКЕРЕН Е БЕЗ ШАНСА НА ОВОЈ НАТПРЕВАР

Белгија, Прва Лига, 27.12.2018: Локерен – Клуб Бриж ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Локерен и Клуб Бриж од рамките на белгиската прва лига. Локерен оваа сезона има доста лоши резултати, а тоа дополнително го кажува и последната позиција на табелата каде што моментално се наоѓа. Клуб Бриж беше во трка за титула, но направи неколку неочекувани киксови, па Генк им се оддалечи. Овој пат веруваме дека гостите имаат шанса да ги оправдаат грешките од пред неколку кола. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.40.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 16/26

ЛОКЕРЕН – КЛУБ БРИЖ 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*