Тие секогаш играат гол-гол, а коефициентот и понатаму е одличен!

традиција

Со почеток во 20:45 на програмата е натпревар помеѓу екипата на Халифакс и Борехам Вуд во рамките на анлиската Ванарама Национал Лига.

Халифакс моментално е на 16-та позиција од вкупно 24 место на табелата, бидејќи на 22 изиграни натпревари имаат забележано 6 победи, 8 реми и 8 порази, односно така стигнаа до 26 бода.

Борехам Вуд на своето конто има 31 бод, после 23 кола и учинок од 8 победи, 7 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега се сретнале вкупно 5 пати и тоа од август 2015 година, а во тој период и едните и другите биле доста ефикасни.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол – ДА @ 2.08 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*