Бундеслига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Германската репрезнетација не се прослави во Лигата на нации, но сепак остануваат една од појаките лиги во Европа.

Леверкузен – Штутгарт – 1 @ 1.60 во 1xBet

Додека Штутгарт пред репрезентативните паузи освои важни бодови на гостувањето Нинберг, на домаќините паузата одлично им дојде. ТИе врзаа два порази во Бундеслигата, два убедливи порази од Хофенхајм и од Лајпциг. Одамна се шпекулира дека ќе се промени тренерот, но идните два натпревар сигурно му се пресудни. И покрај се ние очекуваме победа за фармацевтите.

Аугсбург – Ајнтрахт – 3+ @ 1.69 во Coinbet24

Tимот од Франкфурт стана машина за голови во последно време. На последните девет натпревари во сите натпреварувања, постигнаа 29 гола. Затоа имаат двајца играчи на врвот на листата на стрелци. Добрата серија резулатати ги доведе на четвртото место, а во Лига Европа исто така се успешни и изборија пласман во вториот дел. Домаќинот се наоѓа на средината на табелата, а нивните амбиции не се воопшто големи. На овој дуел се работи за тимови кои имаат напаѓачки способности, па затоа очекуваме отворен натпревар.

Баерн Минхен – Фортуна – 1/1&3+ @ 1.55 во 1xBet

Сигурно не им одговара петтото место на Баварците кое на крајот нема да им донесе ЛШ. Секако дека Баерн нема да остани така, но да бидеме искрени оваа воопшто не го очекувавме. Фортуна нема што да очекува од овој дуел, бидејќи Баерн мора да ги оправда грешките. Очекуваме лесна победа уште во првото полувреме.

Херта – Хофенхајм – Г.Г @ 1.50 во Bet365

Берлинците имаа три врзани победи на домашен терен, но од тогаш некако да навлога во криза. На пет првенствени натпревари запишаа три реми, па два порази, односно пет натпревари се без победа.  Хофенхајм има четири последователни победи во Бундеслигата. Исто така тие се и во далеку подобра форма, но воопшто не треба да се потцени екипата на Херта. Логичен предлог е голови на двете страни.

Мајнц – Дортмунд – 2 @ 1.74 во Coinbet24

Борусија со победата над Баерн успеа да ја задржи лидеркста позиција на табелата, а на второпласираниот им бега четири бода, па на тој начин ќе остане литер без оглед на исходот од овој натпревар. Мајнц врза две важни победи во првенството и стигна до деветтата позиција. Дортмунд е фаворит во овој дуел, но сметаме дека нема лесно да стигне до триумф.

Волфсбург – Лајпциг – 2 @ 2.30 во Bet365

Гостите беа во подобра форма пред две недели, кога првенствтоо беше на кратко прекинато. Проблем во овој натпревар може да биде тоа што Биковите имаат обврски во Лига Европа и играат важен натпревар против Салзбург во Аустрија. Како и да е сметаме дека имаат поквалитетен тим и ќе издвојат победа на овој натпревар.

Шалке – Нинберг – 1 @ 1.51 во Coinbet24

Шалке во второто полувреме на мечот со Франкфурт прими три гола и доживеа убедлив пораз. Нинберг е се уште во големи проблеми, пет натпревари се без победи, а во важен натпревар беа поразени од Штутгарт на домашен терен. Нинберг е се уште надвор од зоната на испаѓање, но е прв над границата. Шалке мора да започне со победничка серија, а сега е вистинско време за тоа.

Фрајбург – Вердер – Г.Г @ 1.60 во 1xBet

Вердер беше во серија на одлични резултати, па стигнаа и до втората позиција и почнаа да размислуваат за повраток на старите патеки. Меѓутоа следеше серија од три последователни серии кои ги „спуштија на земја“. Тие изгубија од Леверкузен, Мајнц и Менхенгладбах и тоа два порази запишаа на домашен терен. Домаќинот беше поразен од Мајнц, но пред тоа зеде важен бод на Алианц Арена против Минхен. Очекуваме по еден гол на двете страни.

Менхгенгладбах – Хановер – Т12+ @ 1.43 во 1xBet

Второпласираната екипа на табелата е голем фаворит во овој дуел со тимот од северниот дел. Менхенгладбах победи во претходните два натпревари, и на двата постигна по три гола, а жртви беа екипите на Фортуна и Вердер. Хановер зеде три бода од ВОлфсбург и сега со 9 бода ја зезам 16-та позиција. Очекуваме домаќините да бидат доминантни и да постигна најмалку два гола на овој натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*