Тикет за храбри (четврток, 15.11.2018)

тикет на денот

Денес нашата редакција покрај стандардниот тикет на денот ќе ви даде предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Хрватска – Шпанија X-X @5.30 во Coinbet24

Хрватска во Лигата на нации се претстави под сите очекувања и моментално е на последното место во Групата А со само еден освоен бод, но парадоксално може да го освои првото место во групата доколку победи на последните два меча. Особено тежок пораз доживеа во Шпанија, па сега сигурно ќе сака да го поправи впечатокот. Меѓутоа, селекторот Далиќ нема да може да смета на неколку важни фудбалери за овој меч. Од друга страна Шпанија игра фантастично под водство на Луис Енрике и нив ќе им биде доволно бод од ова гостување. Очекуваме израмнет натпревар кој ќе заврши без победник.

Англија – САД 1-1 и 3+ @3.00 во 1xBet

Англија вечерва игра пријателски меч против САД на „Вембли“ кој ќе биде воедно и проштален натпревар за Вејн Руни. „Гордиот Албион“ е во одлична форма и на последниот меч ја победи Шпанија на гости. Саутгејт најави дека ќе истрча со најсилен тим, па очекуваме фешта со многу голови и лесна победа на домаќинот.

Вкупен коефициент 15.9

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*