Тикет за храбри: (недела, 16.12.2018)

Денес има богата спортска програма, па нашата редакција покрај стандардниот тикет на денот ќе ви понуди и тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Каљари – Наполи X-2 @4.50 во Coinbet24

Каљари е во серија од четири реми натпревари, а минатото коло буквално во последна минута се спаси од пораз против Рома. Сега игра со друг фаворит и сигурно ќе сака повторно да остане непоразен. После болната елиминација од Лигата на шампиони, Наполи мора да се насочи само кон Серија А. Доколку сака да остане во борбата за Скудето едноставно нема право на кикс на овој меч.

Ливерпул – Манчестер Јунајтед X-1 @4.70 во Coinbet24

Двата најтрофејни англиски клубови ќе ги одмерат силите на „Енфилд“, а фаворит е Ливерпул кој со победа ќе се врати на врвот. Тимот на Клоп покажа дека знае одлично да игра во дерби натпреварите, притоа е во подобра форма од противникот. Манчестер Јунајтед сигурно нема да дојде со „бело знаме“ на „Енфилд“ и ќе прижи силен отпор, но веруваме дека на крајот ќе слават „црвените“.

Вкупен коефициент на тикетот 21.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*