Навивач верувал во чудо и одиграл „кец“ на Звезда – си добил огромна сума! (ФОТО)

Eден навивач на Црвена Звезда бил убеден во победата на белградскиот тим против Ливерпул, па одлучил да вложи огромна сума на „кец“.

На интеренет се појави тикет уплатен во Виена на кој може да се види дека овој човек уплатил 800 евра дека Звезда ќе го победи Ливерпул.

За „кец“ коефициентот изнесувал 15.08, па после победата над вицешампионот на Европа тој инкасирал огромни 12.064 евра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*