Дали постои соработка 3 за 3 помеѓу конкурентите за повисок ранг?

3 за 3

Соработката 3 за 3 на многумина од вас верувам ви е познато. Практично тоа значи дека во сезоната двата меѓусебни натпревари ги делат, односно едниот го земаат едните, а другиот го земаат другите.

Денес во 17:30 во рамките на 14-то коло од финската Каконен лига ќе се сретнат екипите на Муса и Салпа. На табелата Муса е втора со еден бод помалку од денешниот ривал Салпа.

Во 2015 година, победа оденсоа гостите. Прво Салпа славеше со 1:2, а потоа Муса со 1:4. Во 2017-та година исто така во двата наврати славеше гостинот со минимални 0-1. Во првиот натпревар од оваа сезона, Салпа беше подобра со 1:0. Дали денес дојде редот на Муса?

3 за 3

Коефициентот за победа на домаќинот Муса во најдобрата онлајн обложувалница Bet365 е 2.20. Сепак, битете претпазливи бидејќи ова е дуел на двата најголеми конкуренти за пласман во повисок ранг.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*