Отворен натпревар на повидок!

традиција

Денес од 16:45 во рамките на 10-то коло од Холандија 1 ќе се сретнат екипите на Аз Алкмар и Херенвен.

Аз Алкмар моментално е на шестата позиција со 12 освоени бода и учинок од три победи, три реми и три порази со гол разлика од 18:15.

Херенвен се наоѓа на вториот дел од табелата, односно на 13-то место со учинок 2-4-3 и вкупно освоени 10 бода.

Интересно за овој натпревар е тоа што од последните 7 меѓусебни дуели на 6 е виден типот гол-гол. Ништо не е чудно и денес да биде така, бидејќи овие две екипи играат исклучително отворен фудбал, па се надевме дека нема да не изневерат.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – ДА @ 1.55 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*