Домаќините славеа на 8 од вкупно 9 натпревари: Денес коефициентот е 2.80!

традиција

Денес од 20:30 ќе се изигра натпреварот од 8-то коло на аргентинската Примера Ц во која ќе се сретнат Сан Мартин и Спортиво Баракас.

Сан Мартин моментално се наоѓа на последната 20-та позиција со 4 бода од 7 натпревари и досега имаат остварено 1 победа, 1 реми и 5 порази.

Спортиво Баракас се наоѓа на 11-то место со учинок од 2 победи, 3 реми и 2 порази, односно после 7 изиграни натпревари имаат освоено 9 бода.

Овие две екипи досега се сретнале вкупно 9 пати, а досега Сан Мартин на ниту еден натпревар нема претрпено пораз. Конкретните резултати се 8 победи и само едно реми.

Наш предлог:

1Х @ 1.54 во 1xBet (9 oд последните 9)

1 @ 3.15 во 1xBet (8 од последните 9)

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*