На што се можете да се обложите за денешното Ел Класико?

ел класико

Денес од 16:15 во рамките на шпанската Ла Лига ќе се изигра најголемото првенствено дерби, односно Ел Класико, каде силата ќе ја мерат екипите на Барселона и Реал Мадрид.

Обложувалниците ни претставуваат најразлични понуди, се со цел да го направат натпреварот поинтересен. Убедливо најдобрата и најинтересната понуда ја имаат 1ХBet, oдносно тие ни нудат многу несекојдневни облози.

Ние во овој текст решивме да ви претставиме неколку од нив…

1. Начин на постигнување на гол

Овде имате најразлични понуди за тоа како ќе биде постигнат првиот гол, а и тоа дали ќе има постигнато гол со глава, со нога или автогол.

2. Фаули

Во категоријата фаули вие може да се обложите на тоа дали ќе има пенал, дали ќе има црвени и жолти картони, дали досудениот пенал ќе биде реализиран и слично.

3. Вкупен збир на минутажа на голови

Овде имаме несекојдневна понуда. Практично вие се обложувате на тоа колку е вкупниот збир на минути кога се постигнати головите.

4. Судиско надополнување

1хBet ни дава екстра можност да се обложуваме на минутите од судиското надополнување, со тоа што се обложуваме на Под/Над зададената граница.

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*