Тикет на денот (недела, 21.01.2018)

Неделната понуда за денес е скоро комплентна, а ние се потрудивме за вас да издвоиме два натпревари за кои мислиме дека се доста сигурни. Едниот натпревар е нашата ракометна репрезентација, а другиот е италијанското дерби.

Македонија – Шпанија 1 (4.75)

Знаеме дека Шпанците се „машини“ скоро во секој спорт и имаат секогаш високи амбиции за финалните натпревари. Посебно за нашата репрезентација тие се „ноќна мора“. Но ајде да бидеме реални. Го имаме во нашиот состав еден од најдобрите ракометари, Кире Лазаров, потоа тука е Стојанче Стоилов кој е во топ форма и ги „гази“ противниците. Од друга страна на чело на нашите „лавови“ го имаме еден од најдобрите тренери Раул Гонзалес. Воопшто не ја потценуваме репрезентацијата на Шпанија, но ние сметаме дека воопшто не е тешко со овој состав да се бориме против Шпанците.

Победа за МАКЕДОНИЈА @ 4.75 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

Интер – Рома Г.Г (1.63)

На ова италијанско дерби и двете екипи се желни да излезат од лошата серија која ги зафати. На момците на Спалети им дојде крајот на нападот кој беше фантастичен, па останаа неколку кола без победа, а од друга страна истата судбина ги снајде и Римјаните. И двата тима се познати по офанзивата и по квалитетот на тимот и затоа сметаме дека нема да има проблем во нашиот избор. Тешко е да се одреди конечниот исход на натпревар, па затоа типуваме на голови.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.63 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

 

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 7.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*