Тикет на денот (понеделник, 22.10.2018)

тикет на денот

Веќе во вторник и среда не очекуваат натпреварите од Лига на шампиони, па така ние ќе се потрудиме да избереме добитни натпревари и да бидеме спремни за утре.

Спарта Прага – Млада Болеслав – 1/1 @ 2.15 во 1xBet

Домаќинот беше во одлична форма пред две кола, а потоа претрпе два последователни порази од Плазен и Сигма. Ниту гостите не беа многу успешни претходно, односно во две кола освоија само еден бод. За Спарта Прага ова е одлична прилика за три бода, а на тој начин ќе останат во трка за лидерската титула. Сметаме дека мотивот им е голем и ќе победат уште во првото полувреме.
Регистрирај се на 1XBET

Беневенто – Ливорно – Г.Г @ 2.00 во Bet365

Беневенто минатата сезона играше во серија А, но експресно се пресели во понизок ранг. Тие одлично ја започнаа сезонта, но во последните два натпревари претрпеа пораз. Од друга страна Ливорно игра катастрофално и мора да се поправи доколку сака да го избегне најлошто. Сметаме дека време е за победа на двете екипи, па затоа очекуваме отворен натпревар и по еден гол на двете страни.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*