Тикет на денот (сабота, 13.10.2018)

тикет на денот

Покрај Лигата на нации, денес на понудата ги имаме и Англичаните од пониските лиги. Исто така се игра полуфиналето во Шангај и продолжува кошаркарската АБА лига.

Вимблдон – Портсмут – 2 @ 2.40 во Coinbet24

Гостите го зазедоа првото место на табелата уште од првото коло,. Таквиот учинок е благодарение на резултатите на гостински терен. Победија на последните четири гостински натпревари, а во првата ремизираа. Вимблдон има помалку бодови земено. Моментално имаат 11 и се наоѓаат на 20-та позиција. Покрај сето тоа, Вимблдон не е во форма, па на последните пет првенствени натпревари запиша четири порази. Портсмут би требало да запише нов триумф.
Регистрирај се на Coinbet24

Норвешка – Словенија – 1 @ 1.73 во Bet365

Уште од самиот почеток се знаеше дека оваа група ќе биде најинтересна во Лигата на нации. После две изиграни кола, прва е Бугарија, а потоа следат Норвешка и Кипар кои имаат освоено по 3 бода, додека Словенците се се уште на нула. На Словенија ова им е последна прилика да се вратат во трката, но сметаме дека тоа е невозможно против Норвешка. Победата за домаќините според нас е извесна.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*