Дали повторно ќе блесне репрезентацијата на Македонија?

македонија

Во рамките на репрезентциското натпреварување, во групата Д, сабота од 20:45 ќе се сретнат репрезентациите на Македонија и Лихтенштајн.

Македонија е огромен фаворит во овој дуел, а има и со што да се пофали, па затоа коефициентот за победа е само 1.11. Не сме сигурни дали македонската репрезентација ќе излезе со комплетен свој состав, но не се сомневаме и дека ќе слават на овој натпревар.  Од друга страна Лихтенштајн се на некој начин аматерска репрезентација и немаат многу шанси на овој натпревар. Тие забележаа победа против Гибралтар во последниот натпревар, а пред тоа врзаа три порази по ред. Како и да е ние очекуваме дека Македонија ќе победи, но со најмногу два гола разлика. 

Победа за Лихтенштајн со хендикеп +2.5 @ 1.85

Регистрирај се на Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*