Тикет на денот (петок, 12.10.2018)

тикет на денот

Денес продолжува Лигата на нации, а освен тоа имме и натпреври од Евролигата.

Белорусија – Луксембург – 0-2 @ 1.65 во Coinbet24

Ова може да се нарече дерби на Група 2 во Лига Д во лигата на нации. Луксембург е веројатно најпријатното изненадување во досегашниот тек и оствари две победи на стартот против Молдавија и Сан Марино. Белорусија важи за фаворит и убедливо го победи Сан Марино, но во Молдавија изиграа без голови. Сметаме дека ова ќе биде мирен натпревар без многу голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Волендам – Алмере – Т22+ @ 1.90 во Bet365

Гостите не изненадија со одлични игри на почетокот од сезоната. Тимот на Алмере се наоѓа на лидерската поиција, а зад нив се наоѓаат Твенте и Го Ахед. Алмере има 100% учинок на гостински терен, односно на три натпревари издвоија три победи. Волендам не е во добра форма и моментално се на долниот дел од табелата. Шансите на овој дуел им ги препишуваме на гостите, а освен тоа сметаме дека ќе постигнат и најмалку два гола.
Регистрирај се на Bet365

Жалгирис – Басконија – 1 @ 1.86 во 1xBet

Литванците се сензационални учесници на минатогодишниот Фајнал 4, а сега имаат сериозни намери да го повторат тој успех. Жалгирис во сезоната влезе со најголем буџет, односно преку 10 милиони евра, а најважна работа за нив е останувањето на тренерот Јасиквечиус. Басконија уште помалку го сменуваше својот ростер, па координацијата ќе биде нивни најголем адут. Типуваме победа за Жалгирис и тоа без поголеми проблеми.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*