Тикет на денот: (понеделник, 03.09.2018)

тикет на денот

Иако денес има слаба понуда за обложување, нашата редакција сепак ќе ви понуди предлог тикет на денот.

Алмерија – Малага ГГ @1.67 во 1xBet

Целта на Малага е експресно да се врати во елитата, па после две кола во Секунда има максимален учинок. Сепак, тимот не беше многу убедлив и до победите стигна на тежок начин. Од друга страна Алмерија после две кола има само еден бод. Очекуваме отворен натпревар и голови на двете страни.

Варберг – Варнамо X2 @1.57 во Bet365

Гостите до пред неколку кола сите ги отпишаа како екипа која сигурно ќе испадне во понизок ранг, меѓутоа тие успеаа во пет кола да освојат 13 бода. Имено, Варнамо е моментално во одлична форма и не знае за пораз, меѓутоа опстанокот е се уште далеку и мораат да освојуваат бодови. Поради тоа веруваме дека ќе остане непоразен и на ова гостување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*