Овие две екипи најавуваат ефикасен натпревар, а коефициентот е одличен!

традиција

Денес од 19:30 ќе се изигра натпреварот од третото коло на израелската Леумит Лига во која ќе се сретнат Хапоел Ашкелон и Беитар Шимшон.

Хапоел Ашкелон моментално е на 6-та позиција со една победа и едно реми, а практично тоа значи дека имаат освоено четири бода.

Беитар Шимшон го зазема деветото место со еден освоен бода, односно нивниот учинок е едно реми и еден пораз од два изиграни натпревари.

Овие две екипи се многу ефикасни на своите меѓусебни дуели, односно на последните 7 натпревар постигнати се дури 28 гола, однсноно 4 гола во просек по натпревар.

израел

Г.Г во Bet365 @ 1.75 ( 7 од последните 7)
3+ во Bet365 @ 1.95 (5 oд последните 7)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*