Тикет на денот: (четврток, 06.09.2018)

тикет на денот

Денес започнува Лигата на нации, па нашиот предлог тикет ќе биде составен со парови од тоа натпреварување.

Велс – Република Ирска 1 @1.99 во Coinbet24

За овој натпревар селекторот Рајан Гигс ќе може да смета на сите најдобри фудбалери, а тимот ќе го предводи првата ѕвезда Герет Бејл. Ова ќе биде прв официјален натпрвар за Гигс на клупата на Велс и сигурно ќе сака да победи пред својата публика. Репрезентацијата на Ирска е позната по тоа што игра цврст фудбал и главно се заканува преку прекини. Очекуваме тврд и неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат нијанси. Сепак, веруваме дека домашниот терен ќе одигра клучен фактор и веруваме дека Велс ќе ги освои трите бода.

Словенија – Бугарија 1 @2.20 во 1xBet

Словенија не успеа да се пласира на Светско првенство, но се покажа во одлично светло на квалификациите. На последниот натпревар против Црна Гора победи со 2:0 и сигурно во добро расположение ќе ја пречека Бугарија. Од дрига страна Бугарија после квалификациите одигра три пријателски меча, на кои запиша две победи и еден пораз. Ова ќе биде најтежок испит за нив бидејќи е незгодно гостување. Не очекува израмнет дуел, но домашниот терен и квалитетот се на страната на Словенија, па веруваме дека ќе ги освои трите бода.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*